Namo pridavimas – sudėtinga procedūra


Namo pridavimas – sudėtinga procedūra

Norint užbaigti namo statybą, kapitalinį jo remontą, modernizavimą ar rekonstrukcijas, būtinas namo pridavimas statybos inspekcijai. Tai Lietuvos Respublikos įstatymais reglamentuotas procesas, kurio metu vertinama, ar statinys (pastatas, namas) atitinka projektą, ar tenkina būtinuosius statybų reikalavimus ir ar užtikrinamas pastato (namo, statinio) tinkamumas naudoti.

Tačiau dažnai su namo pridavimo procedūromis nesusiduriančiam žmogui kyla daugybė klausimų: Kokių dokumentų reikia? Kam juos pateikti? Kaip vyksta galutinis namo pridavimas? Kiek laiko užtrunka namo pridavimas? Kokie reikalavimai taikomi? Kiek tai kainuoja ir t. t.

Vieni atsakymų į šiuos klausimus ieško savarankiškai ir namo pridavimo procedūras atlieka patys, o kiti kreipiasi į profesionalus konsultacijai arba norėdami užsakyti namo pridavimo paslaugą. Kuris variantas geresnis?
Ekspertai teigia, kad namo pridavimas gali turėti ir neigiamų pasekmių, jeigu jis atliekamas tų, kurie apie šiuos dalykus nenusimano. Tad, kas gali nutikti?

Namo pridavimas – procedūra

1. Pritruks laiko. Tie, kurie nusprendė savarankiškai atlikti namo pridavimą, turėtų žinoti, kad tam reikės iš skirtingų Lietuvos institucijų gauti daugybę dokumentų, kurių gavimas gana ilgai užtrunka. Net ir gavus visus reikalingus dokumentus, papildomai dar reikės užpildyti elektronines formas, kurios gali kelti keblumų, žmonės ne visada žino, kaip tinkamai viską užpildyti.

Namo pridavimas turi būti atliekamas labai sparčiai, kad nesibaigtų statybos leidimo galiojimas, nes tokiais atvejais bus susiduriama ir su administracinėmis problemomis, ir su kitais trikdžiais.

2. Bus apribotas turto disponavimas, t. y. kol nebus atliktas namo pridavimas (ir įregistravimas Registrų centre), negalėsite pilnavertiškai naudotis namu (parduoti, dovanoti, paveldėti ir pan.). Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, kol neatliktas namo pridavimas, tol turto valdytojas neturi į jį jokių nuosavybės teisių.

3. Gali kainuoti daug pastangų ir nervų. Namo pridavimas yra labai svarbi statybų dalis, sudėtingas ir ilgai užtrunkantis procesas, į kurį būtina įsigilinti, daug ką išsiaiškinti ir suprasti. Yra nemažai žmonių, kurie užsiima namo pridavimu pirmą ir tikriausiai paskutinį kartą savo gyvenime, tokiais atvejais tikrai paprasčiau ir geriau, kad namo pridavimas būtų patikėtas atlikti specialistams.

Visų šių išvardytų trukdžių ir nesklandumų tikrai galima išvengti. „Mano ir visos mano suburtos komandos ilgametė patirtis rodo, kad sklandžiausiai ir greičiausiai namo pridavimas ir visi su juo susiję procesai vyksta tuomet, kai jais užsiima profesionalai, tiksliai žinantys ką, kaip ir kada reikia daryti.

Namo pridavimo nuansai

Pavyzdžiui, internete kiekvienas gali nesunkiai rasti visą sąrašą dokumentų, reikalingų namo pridavimui, tačiau būtina žinoti, kad skirtingų tipų ir paskirčių pastatams, reikalingi ir skirtingi dokumentai. Įvairių tokių išimčių ir specifikos gali pasitaikyti kiekvienoje srityje.

Būtent todėl geriausia, kai nuo pradžios iki galo namo pridavimas patikimas profesionalams – tuomet ir klientui mažiau nervų kainuoja ir mes patenkinti, kad galėjome padėti.“.

Tad namo pridavimas – ir ilga, ir gana sudėtinga procedūra. Ruošiantis ją atlikti, dar reikėtų peržvelgti ir galiojančius teisės aktus, statybų tvarkas – ar šios nėra pasikeitusiuos.

Vis tik ekspertai ramina, sakydami, kad namo pridavimas nėra taip baisu, jeigu jis yra patikėtas profesionaliems ir kvalifikuotiems šios srities specialistas.

„Namų pridavimas valstybinei komisijai Lietuvoje, kokie pliusai ir minusai?

Valstybinė komisija skirta statytojams įvertinti, kaip jų namas skiriasi nuo kitų. Tai taip pat skatina konkurenciją vertinant, kuri yra geresnė. Tačiau kai kurie žmonės mano, kad dėl to gali būti aukštesnės kainos.

Jungtinėje Karalystėje namas nėra reikalingas, net jei statybų leidimas išduodamas remiantis planų pateikimu. Airijos Respublikoje, jei statybininkas užpildo patvirtintą planavimo paraišką, architektas ar inžinierius gali patikrinti baigtą statinį, kad patikrintų, ar jis pastatytas taip, kaip suprojektuota, nereikia iš anksto užpildyti brėžinių. Australijoje taip pat nėra planų statyti namą, nors ilginant daugiau nei 2 metrus reikalingas architekto antspaudas, o darbus, įskaitant vandentiekio ir elektros sistemas, turi patikrinti inžinierius, kuris pasirašys, ar konstrukcijos yra saugios ir atitinka Australijos standartai.

namo pridavimas kaina namo pridavimas kaina
namo pridavimas namo pridavimas
namu pridavimas namu pridavimas
naujai pastatyto namo pridavimas naujai pastatyto namo pridavimas
pastato pridavimas kaina pastato pridavimas kaina

Ką reikia padaryti priduodant namą valstybinei namo pridavimo komisijai Lietuvoje?

1. Perskaitykite ir peržiūrėkite apgyvendintos formos pateikimą.
2. Patikrinkite pateiktus pastatus, ar nėra pažeistų statybos kodekso, zonavimo kodekso ar kitų taikomų nuostatų, kurias galima rasti kodekso priimtuose kodeksuose ir (arba) potvarkiuose.
3. Apsvarstykite kiekvieną pateikimą atskirai, kad nustatytumėte, ar jam turėtų būti suteiktas preliminarus patvirtinimas, ar ne.
4. Prieš galutinai patvirtindami ir išduodami valstybinės komisijos, nustatykite, ar patvirtintiems dokumentams gali prireikti papildomos teritorijos ar pastato plano peržiūros.
5. Prieš patvirtindami paraišką, peržiūrėkite visus planus, formas ar susitarimus dėl paraiškos patvirtinimo.
6. Peržiūrėkite ir patvirtinkite arba nepatvirtinkite galutinį pateiktą planą (-us), kaip reikalaujama šio kodekso 9–32 skyriuose.
7. Prieš išduodant statybos leidimą tokiems darbams išduoti visų patvirtintų paraiškų patvirtinimo pažymėjimą (-us) arba nepatvirtinimo pažymėjimą (-us), jei to reikalauja šio kodekso 9–32 skyriai.
8. Parengti ataskaitas ir duoti parodymus klausimais, susijusiais su pateiktų pastatų peržiūra ir svarstymu valstybinėje komisijoje, miesto planavimo komisijoje, zonavimo klausymų taryboje ar kitose institucijose, jei tai gali būti reikalinga ar tinkama pagal šio skyriaus 15-25A skyrių.

+ There are no comments

Add yours