Sandarumo testas – dokumentacija


Sandarumo testas – dokumentacija

Jau įrodytas statybų srities faktas – pastato (namo) sandarumo užtikrinimo būtinybė. Dažnas namo (turto) valdytojas supranta, jog būtent namo sandarumas nulemia bendrą pastato kokybę, komfortą, efektyvų sąnaudų naudojimą ir mažesnes šildymo sąskaitas. Tinkamai atliktas namo sandarumo testas būtent tai ir užtikrina.

Į tai neabejotinai yra orientuoti ir architektai, statybininkai bei turto vystytojai, kurie visuomet stengiasi užtikrinti aukščiausius pastato sandarumo rodiklius.
Kas yra namo sandarumo testas?

Namo sandarumo testas – specialus tyrimas, kuris padeda nustatyti namo (pastato) sandarumo lygį ir konkrečias nesandarias vietas.

Atlikus šį testą, gaunamas sandarumo lygis, kuris palyginamas su techniniuose standartuose nurodytomis normomis. O testo rezultatas – išsami ataskaita, kuri pateikiama vystytojui ir pirkėjui.
Kaip atliekamas namo sandarumo testas?

Pirmiausia, reikėtų pasakyti, kad pastato sandarumo testas turi būti atliktas ir jo rezultatai vertinami griežtai vadovaujantis Tarptautiniu techniniu standartu LST EN ISO 9972:2015 „Šiluminės pastatų charakteristikos. Pastatų pralaidumo orui nustatymas.

Ventiliatorinis slėgių skirtumo metodas“. Šis dokumentas nurodo, jog didžiausią dėmesį reikia skirti atmosferos sąlygoms, jame aiškiai aprašomi konkretūs namo sandarumo testo reikalavimai ir eiga bei gautų rezultatų vertinimas.

Antras žingsnis – pats namo sandarumo testo atlikimas.

Pagrindinis darbas, kurį reikia atlikti siekiant įvertinti namo sandarumą, tai – matavimai. Pirma reikia išmatuoti pastato plotą ir tūrį, o tuomet ir slėgį. „Tai daroma tam tikras pastato vietas (angas) uždengiant specialia orui nepralaidžia medžiaga, kurioje yra skylė.

Tai nėra labai paprasta, nes būtina žinoti specialius reikalavimus: kaip uždengti tą specialią medžiagą, kaip tinkamai užsandarinti visus plyšius, kaip į medžiagoje esančią skylę įstatyti ventiliatorių bei jį sujungti su greičio reguliatoriumi ir pan.

Užsandarinus visas reikalingas pastato vietas, pastato viduje ir išorėje prijungiami du davikliai, kurie matuoja slėgį. Ir tuomet jau laikoma, kad namas paruoštas sandarumo testui. Trumpai tariant, atliekant namo sandarumo testą, pasitelkiama speciali įranga, su kuria pastate didinamas ar mažinamas slėgis bei nustatomos šilumos nutekėjimo vietos. Tai labai abstrakčiai pristatytas pastato sandarumo testo atlikimas.

Jis, be abejo, apima daugiau procesų, kuriuos geriausiai atlikti gali kvalifikuoti ir profesionalūs šios srities specialistai.

Kuo naudingas namo sandarumo testas?

Anksčiau iš tiesų buvo galima ieškoti priežasčių, kodėl verta atlikti namo sandarumo testą ir kam jis reikalingas. Tačiau šiuo metu atlikti gyvenamojo namo sandarumo testą jau yra būtinybė. „Nereikėtų skubėti peikti egzistuojančios statybų tvarkos. Namo sandarumo testas yra išties naudingas, nes juo ne tik nustatomas namo sandarumo lygis, bet ir randamos nesandarios namo vietos, kartu įvertinama ir langų bei durų montavimo kokybė, turto valdytojui tampa aiškus namo sandarinimo poreikis.

Tad tiek statant naują, tiek įsigyjant jau pastatytą gyvenamąjį namą, prioritetiniu klausimu turėtų būti namo sandarumas. Aukštos kokybės sandarumas užtikrins namo ekonomiškumą, pigesnį jo išlaikymą ir komfortiškesnes gyvenimo sąlygas šiltuose namuose. Namo sandarumo testas padės išsiaiškinti, ar name nėra netinkamai užsandarintų plyšių, angų ir ar iš namų neišeina per daug šilumos.

Mūsų komanda – tai profesionaliai atliekanti namo sandarumo testą ir padedanti gauti namo energinio naudingumo sertifikatą. Tai būtini veiksmai, po kurių namas gali būti sėkmingai priduodamas, o jums suteikiamos nuosavybės teisės.

Namo sandarumo testas nustato namo sandarumą. Oro nutekėjimas iš namų gali sumažinti jo energijos vartojimo efektyvumą ir padidinti anglies dvideginio kiekį ore. Oro nutekėjimas iš namų taip pat sumažina kai kurių šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) įrangos efektyvumą. Be to, sumažėjęs sandarumas gali sukelti drėgmės problemų namuose. Dėl drėgmės gali išaugti pelėsis ir struktūriniai namų medienos pažeidimai.

sandarumo testas sandarumo testas
namo sandarumo testas namo sandarumo testas
pastatu sandarumo testas pastatu sandarumo testas
sandarumo testas kaina sandarumo testas kaina

Sandariai uždarytas namas užtikrina aukštą oro kokybės ir energijos vartojimo efektyvumą patalpose. Namo, kuris išlaikys visus sandarumo bandymus, konstrukcijoje ar tarp pastato gaubto elementų nebus jokių nuotėkių.

Namo sandarumo bandymas yra rangovų naudojamas metodas įvertinti namų konstrukcinį stiprumą, siekiant nustatyti, ar jie atlaikys sunkius orus, žemės drebėjimus ar kitas stichines nelaimes. Norėdami atlikti šį bandymą, rangovas, naudodamas plokščias plokštes ar strypus, daro spaudimą keliems namo konstrukcijos taškams, kad pamatuotų pasipriešinimą ir įvertintų bet kokią žalą dėl judėjimo ant vidinių sienų ar stogo perdangos.

Testą galima atlikti tiek baigtuose, tiek nebaigtuose namuose. Tai suteikia rangovams ir (arba) draudimo bendrovėms informaciją apie tai, kaip stipriai namo sienos gali atlaikyti slėgį, kad būtų galima įvertinti remonto poreikius.

Asmeniui, norinčiam patys atlikti šį testą, yra prieinamos priemonės, kurios gali padėti tinkamai jį atlikti. Trys dažniausiai pasitaikantys namų sandarumo bandytojų tipai yra šie:

Nors bandymai atliekami gana nesudėtingai, su šia procedūra siejama tam tikra rizika. Svarbu, kad namų savininkai suprastų riziką, susijusią su vieno iš šių testų atlikimu. Jei netinkamai atliekama, namo sienose ir (arba) lubose yra vandens sugadinimo galimybė, dėl kurios gali atsirasti kvapo ar kitų rūpesčių dėl sveikatos.

+ There are no comments

Add yours